konto PKO dla młodych dla studentówCzy opłaca się otworzyć konto studenckie w PKO Banku Polskim? Czy to konto jest całkowicie darmowe? Prześwietlamy je pod względem opłat i czekamy na Twoją opinię.
Konto dla Młodych jest prawie zupełnie darmowe za wyjątkiem opłaty za kartę. W przypadku, gdy w danym miesiącu nie zapłacimy kartą lub kodem BLIK minimum 4 razy, to zapłacimy 5zł:

Analiza opłat za konto dla Młodych w Banku PKO:
Koszt prowadzenia konta [zł] 0
Koszt obsługi karty [zł/miesiąc] 5 lub 0, jeśli wykonasz w danym miesiącu 4 transakcje kartą lub BLIKiem
Przelew wew. i zewnętrzny [zł/szt] 0
Sposób obsługi konta: W placówkach PKO, przez Internet, wpłaty darmowe we wpłatomatach PKO i w placówkach
Koszt 1 wypłaty – bankomat [zł]: Wszystkie bankomaty na świecie darmowe
Jak otworzyć to konto? Podpisywanie umowy z Kurierem lub w placówce
Strona konta PKO:
Jak otworzyć to konto PKO Banku przez Internet?
1. Otwarcie tego konta to kwestia poświęcenia około 5 minut, jest darmowe. Trzeba uzupełnić poniższy formularz danymi osobistymi, potrzebny będzie dowód osobisty. Kliknij:

  • Po kliknięciu powyższego przycisku strona ofertowa otworzy się w następnej karcie, aby mieć dostęp do instrukcji.
  • Wpisz dane osobiste.

2. Po wpisaniu danych do wniosku PKO prześle do Ciebie wiadomość e-mail, z której uzyskasz informacje jak aktywować otwarte konto.
3. Po kilku dniach roboczych zatelefonuje do Ciebie pracownik Banku w celu ustalenia terminu i pory wizyty Kuriera oraz sprawdzenia poprawności wpisanych danych.
4. Po okazaniu dowodu osobistego Kurierowi, możesz podpisać umowę o rachunek. Po podpisaniu Kurier wręczy Ci pakiet potrzebny do aktywacji konta, z którym w kilka chwil aktywujesz dostęp do konta dla Młodych PKO on-line.